V týdnu od 20. do 26. ledna si užíváme s rodinou zimy (snad) na horách. Všechny objednávky vyřídím hnedle po našem návratu. Díky za pochopení! Vyražte taky, sníh není všechno ;-)

Novinky

Středa 22.1.2020 ZAVŘENO

V týdnu od 20. do 26. ledna si užíváme zimy na horách. Teda snad. Vypadá to, že možná i sníh letos uvidíme. My z polabské nížiny to budeme mít setsakramentsky těžký se k němu zase dostat :-). Držím nám palce! Zavřete notebooky, vypněte telefony a vytáhněte zimní výbavu (dobře nemusí to být hned lyže a sněžnice) a vyražte ven! Venku je totiž krásně za každýho počasí! A když se vrátíte zase pěkně do tepla, zapalte si ohýnek, nebo aspoň svíčku, udělejte čaj, kávu či kakao, vemte do ruky knížku a nebo si zahrajte hru s ostatními členy rodiny. Takhle si já představuju ideální volný den :-). 

Přeju krásné zimní dny podle VAŠICH představ ;-)

PF 2020

Zdravím všechny v novém roce a přeji nám, aby to byl rok plný splněných nadějí. Abychom o kus posunuli sami sebe a tím začali hýbat světem. Abychom byli milí sami k sobě i k sobě navzájem. Zapomněli na závist, nevraživost a urážení druhých. Abychom objevili v sobě ty největší poklady a viděli je i v druhých. Ať jdeme vstříc světlé budoucnosti ;-).

Zuzka Janglová z pomalé domácnosti.

Změna otevíračky 20.11.

A už to zase začíná :D. Středa úřední den... Moc se omlouvám za tu proluku, je bohužel nutná. Pokud míříte do obchuudku právě v tuto dobu, objednejte ještě během dopoledne přes e-shop a já vám objednávku připravím k vyzvednutí, kolega v obchodě předá ;-). Díky moc za pochopení!!

Změna otevíračky ve středu 25.9.

Omlouvám se moc a moc! Ve středu 25.9. bude otevřeno pouze odpoledne, tedy mezi 14 a 18 hodinou. Opravdu nerada zasahuji do otevírací doby Obchuudku už jen proto, že je tak minimální, a dělám to jen v neodkladných záležitostech. Tím je setkání manšaftu Slušné firmy, které tentokrát prostě jinak naplánovat nešlo.

Děkuju moc za pochopení! Uvidíme se odpoledne, nebo si připravte objednávku přes e-shop. Lahve buď nechte v Obchuudku, nebo připravím do vlastních, které mi opět můžete vrátit.

Krásný nový týden, Z*

OBJEDNÁVKA bambuckých másel

Tento týden je možné si objednat bambucká másla české výroby značky BE BUTTER s výhodnou slevou. Je to v Obchuudku už tak trochu tradiční postup :-). Na e-shopu jsou produkty zobrazené už s 15% slevou. Stačí tedy naložit košík, zvolit platbu předem a počkat si do příštího týdne na dodání. V nabídce jsou jak tuhá bambucká, tak šlehaná bambucká másla v několika voňavých variantách. Na podzim se budou hodit ;-).

Platba kartou

Dlouho poptávaná platba kartou v Obchuudku je konečně možná!! :-)

V otevírací době Obchuudku, tedy každou středu mezi 9-11:30 a 14-18 hodinou je možné zaplatit nákup jak hotově, tak platební kartou. Pokud by někdo stále rád platil fakturu z tepla domova, určitě mu ráda vyhovím ;-)

Těším se na návštěvu!

Letní dovolená

Už ji potřebujeme jako sůl. Vypnout a jen být. Obchuudek bude zavřený na tři týdny v červenci od 1.7. do 21.7. a poté jetště jeden týden v srpnu od 12.8. do 18.8.

Užívejte léta, odpojte se od sítí a užívejte!! ;-)

Buďte v obraze

Chcete mít nejaktuálnější informace z Obchuudku? Chcete spolu se mnou objednávat speciální zásilky? Sledujte stránku Obchuudku na Facebooku. Jooo, hold tam jsou ty informace nejčerstvější a je jich tam nejvíc. Nemáte-li Facebook nezoufejte a zkuste si rozkliknout nejčerstvější poznámku na úvodní stránce vlevo dole :-). A právě tam najdete také info, pokud bohužel musím v otevírací době vyřizovat důležité..

Děkuji a těším se na viděnou, na slyšenou, na psanou :-)

Adoptuj si plechovku

I do Obchuudku lze nosit zapomenuté, ztracené a adoptované plechovky. I Obchuudek je jedním ze sběrných míst. Tak tedy sbírejte a přijďte se svými poklady do Obchuudku ;-).

Hliník můžeme vnímat jako metaforu pro všechno toto zbytečné plýtvání a zmar: vyrábí se z bauxitu, jehož těžba a zpracování jsou v podstatě ekologickou katastrofou: při těžbě se devastují pralesy, při zpracování vzniká toxický odpad a celý proces je navíc velmi energeticky náročný.
Do tohoto materiálu se potom zabalí 250 ml nápoje, který spotřebujeme na jedno posezení a několik gramů hliníku končí nenávratně v odpadu.
Nicméně právě hliník je jedním z nejlépe recyklovatelných materiálů a při recyklaci se uspoří 95 % energie, potřebné k výrobě suroviny z rudy. Každá plechovka, která se nezrecykluje, je tedy obrovská, a hlavně zbytečná ztráta.

Co s tím ale můžeme dělat? Nekupovat pití v plechovkách, to je nám asi jasné… ale co s těmi plechovkami, co se válejí na parkovištích a v příkopech, okolo odpadních košů na ulici (i daleko od nich) po sobotních večírcích, na našich pracovištích, nádražích a letištích… prostě všude tam, kde chodí lidé, co se potřebují rychle něčeho napít a pak se nepotřebného obalu ještě rychleji zbavit?
Každá taková osiřelá plechovka je symbolem naší rozmařilosti pramenící z pocitu, že jsou zdroje naší planety nekonečné (a po nás potopa…). Každá se ale taky může stát příležitostí ke změně našeho přístupu k těmto zdrojům a k životu vůbec. Adoptujme opuštěné plechovky a projevujme tím vděčnost planetě za hojnost, kterou nám poskytuje, všem lidem, kteří se podíleli na její výrobě, a nakonec taky sami sobě, že se tím učíme vnímat svět v širších souvislostech, nejen jako lineární proces vzniku a zániku.
Není to marné, byť se jedna plechovka může zdát jako kapka v nekonečném oceánu. Pokaždé, když uděláme něco jinak než dřív, tvoříme nové energetické vzorce našeho chování. Jsou to vlastně takové tenké stezičky, po kterých se po nás může vydat kdokoliv další, kdo chce skrze změnu sebe změnit to, jak nám bude na světě. A to je vlastně jediný způsob, jak ke změně může dojít.
 
Hlavní problémy světa jsou důsledkem rozdílu mezi tím, jak funguje příroda, a tím, jak přemýšlejí lidé. --Gregory Bateson                       

 

PRINCIP SBĚRU PLECHOVEK:
  • SEBERETE PLECHOVKU, KTEROU NĚKDO ODHODIL NA ZEM, DO LESA, DO PŘÍKOPU NEBO DO KOŠE NA SMĚSNÝ ODPAD
  • PLECHOVKU SEŠLÁPNETE A ULOŽÍTE SI JI DO SÁČKU
  • POKUD JSTE HRAVÍ JAKO MY, VYFOTÍTE JI A FOTKU UMÍSTÍTE  NA INSTAGRAMU  #adoptujsiplechovku S VAŠIM KOMENTÁŘEM
  • PŘI NEJBLIŽŠÍ VHODNÉ PŘÍLEŽITOSTI SÁČEK S PLECHOVKAMI ZANESETE  DO NEJBLIŽŠÍ STÁČÍRNY EKODROGERIE A UMÍSTÍTE DO OZNAČENÉHO KBELÍKU (v Obchuudku)
  • SDÍLEJTE NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU
  • KBELÍK PLECHOVEK BUDE ZPĚTNĚ ZASLÁN S OSTATNÍMI VRATNÝMI OBALY ZPĚT DO TIERRA VERDE A HLINÍK BUDE PŘEDÁN K RECYKLACI

Stránka 1 z 2 - 13 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.