Bez obalu, na váhu

Prodávat bez obalu je pro Obchuudek jasná volba. Však moto zní „jen to, co pravdu potřebujete“. Obal mezi „to“ nepatří. Přijďte si nasypat nebo nalít.

Začalo to pomalinku. První vlašťovkou byla mýdla z Ruční mýdlárny. V nabídce na tělo, na vlasy i na praní a na skvrny. Mýdla balím do látkových pytlíčků. Vratnou zálohou Vás motivuji, abyste pytlík nezašantročili a příště s ním dorazili na nákup znovu.

Na praní i úklid domácnosti je nejúčinnější bílá čtyřka. Jsou to perkarbonát, prací soda, jedlá soda a kyselina citrónová. Vše k dostání na váhu do vlastních nádob. Pro ty, co nemají nebo zapomenou, jsou tu samozřejmě sklenice i plastové lahve k dispozici. I na ně platí vratka 20,- Kč.

Míchání domácích prostředků není pro každého. Někdo nemá chuť, někdo čas. Proto jsem začala v Obchuudku připravovat prostředky pro Vás. A tak je nyní v nabídce univerzální prací prášek a prášek do myčky nádobí. Zrovna u prášku do myčky není radno si dělat příliš velké zásoby. Je extrémně citlivý na vlhkost a velmi rychle tvrdne do podoby „křemene“.

Prozatímní finále je v Obchuudku v podobě stáčené drogérie značky Sonett. Německá firma vyrábí ekologickou drogérii 30 let. Je sázkou na kvalitu 100% odbouratelné drogérie. Klade maximální důraz na nezávadnost svých produktů vůči přírodě i lidem. Odmítá přitom veškeré potenciálně škodlivé látky, běžně používané při výrobě konvenčních prostředků. Např. suroviny z ropy, fosfáty, optické rozjasňovače, syntetické vonné látky, konzervanty a barviva. Všechny prostředky se v odpadní vodě zcela rozloží během pár dní. Jsou vhodné i pro všechny typy domácích čističek.

Všechnu drogérii je možné zakoupit přes e-shop, poslat poštou, nebo vyzvednout na prodejně. Nejvíc eko to ale bude, přijdete-li ve středu pěšmo přímo do Obchuudku. Bonusem pro Vás je pokaždé radost a inspirace rozdávaná zdarma :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *